listopada 10, 2021

Czytam dziecku | Akademia Mądrego Dziecka. Pierwsze puzzle. Zwierzęta w podróży oraz Kolorowy autobus.

 


Puzzle to, zaraz po książkach, ulubiony sposób zabawy. Układamy różne elementacje, postacie, tematykę. Nie zawsze są te regularne kształty i na tym polega zabawa, żeby dziecko nauczyło się myśleć i kombinować co do czego pasuje. 

Po raz kolejny z pomocą w stronę rodziców maluszków wychodzi Akademia Mądrego Dziecka. Tym razem w nasze ręce wpadła seria Pierwsze Puzzle Kolorowy autobus oraz Zwierzęta w podróży
Są to książeczki, które w środku mają jeden puzzel, który dziecko ma dopasować i umieścić na właściwym miejscu. Dodatkowo uczy się kolorów, nowych słów i poznaje nowe rzeczy. 

Uważam, że jest to świetna nauka przez zabawę. Hania wiele słów oraz kolorów poznała właśnie dzięki puzzlom. Dzięki temu jest teraz niesamowicie wygadaną 2,5-latką, która zadziwia wielu dorosłych tym jak potrafi się wysłowić, budując długie zdania i jasno wyrażając co chce powiedzieć. Najważniejsze moim zdaniem jest mówienie tego co znajduje się w książeczce bądź na puzzlach i zachęcanie dziecka do powtarzania bądź wyszukiwania przedmiotów. Taka zabawa świetnie aktywizuje dziecko.

Pierwsze puzzle świetnie nadają się do takiej "nauki". Jak w każdej książce z serii Akademia Mądrego Dziecka, mamy twardy karton i piękne, proste ilustracje, które przyciągną wzrok malucha. Dodatkowo przedmioty są na białym tle, co ułatwia naukę dzieciom nie odwracając ich uwagi. Jedynym malutkim minusem Pierwszy puzzli jest to, że bardzo ciężko wyciąga się je pierwszy raz. Trzeba niemałej siły i jakiegoś przedmiotu, aby je wydobyć. 

Za książeczki dziękujemy wydawnictwu! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Recensione libretto , Blogger