stycznia 11, 2021

Czytam dziecku | Bing. W ogrodzie oraz Bing. Pada deszcz

 


Bing to najnowsza i największa miłość mojej córki Hani. Nietrudno więc odgadnąć, że te dwie książeczki, czyli Bing. W ogrodzie oraz Bing. Pada deszcz to najbardziej używane i czytane przez nas książeczki. Dodatkowo są to tytuły, które posiadają otwierane okienka, które są dodatkową atrakcją dla małego czytelnika. 

Każda z książeczek porusza proste aczkolwiek ważne dla dziecka tematy. Bing. Pada deszcz to opowieść o tym, że pomimo brzydkiej pogody za oknem i padającego deszczu można się świetnie bawić w domu. Wraz z małym króliczkiem poszukujemy przedmiotów, które Flop poukrywał w cały domu, aby zająć czymś Binga, gdy padał deszcz. 

Drugi tytuł porusza temat ogrodu i tego, co w nim możemy znaleźć. Uczy maluchy, jak zajmować się ogrodem oraz szanowania przyrody. 

Obydwie książeczki są bardzo dobrze wydane. Mają twarde, tekturowe strony, które mają niewielką ilość tekstu. Są idealne dla małych ciekawych rączek, które chcą szybko zobaczyć, co kryją kolejne strony. Jedynie okienka są wykonane z cienkiego papieru, co może bardzo szybko spowodować uszkodzenia, których w naszym wypadku nie dało się uniknąć ;) Ale to nic, bo to tylko książeczki. Oczywiście za każdym razem tłumaczymy wraz z partnerem Hani, że nie wolo niszczyć. Za książeczki dziękujemy wydawnictwu!

2 komentarze:

Copyright © Recensione libretto , Blogger