grudnia 05, 2021

Czytam dziecku | Cocomelon. Warzywa oraz Przedszkole.

 


Seria książeczek Cocomelon to uzupełnienie programu telewizyjnego dla dzieci. Warzywa oraz Przedszkole to podobnie jak książki pod innym tytułem uczą maluchy wielu podstawowych, ale jakże ważnych rzeczy. W Polsce dziecko uczy się za pomocą tego programu również języka angielskiego. Mały bobas, który przedstawia swoje otoczenie, spostrzeżenia i wątpliwości to mały szkrab, który zaciekawi Wasze pociechy. 

Hania lubi oglądać różne bajki oraz programy telewizyjne, ale z pewnością spędza przed telewizorem trochę za dużo czasu. Zdaję sobie z tego sprawę, ale w znakomitej większości nie są to bezsensowne bajki czy programy. Staram się, aby wyciągała wiele nauki z tego co ogląda. Szczerzę mogę to potwierdzić - dziecko może się dużo nauczyć z telewizji! Ważne jest to, aby rozmyślnie dobierać dziecku programy. 

Warzywa to w naszym domu temat raczej ciężki, bo Hania jest bardzo oporna w ich jedzeniu. Owoce uwielbia, warzywa raczej odpadają. Kiedyś się jej to zmieni, a dzięki temu, że widzi jak jej ulubieni bohaterowie je jedzą, przynajmniej chce spróbować i poznać ich smak. To czy je zje, to już jest jej wybór.
Przedszkole to temat, który w przyszły roku nas czeka. Hania skończy 3 lata i z pewnością zapiszemy ją do przedszkola. Wprowadzamy ten temat i rozmawiamy z nią , co będzie tam robić. Ciągnie ją do dzieci, a my chcemy umożliwić jej jak najlepszy rozwój. Obawiam się, że pierwsze dni gorzej ja zniosę niż ona ;)
Za książeczki dziękujemy wydawnictwu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Recensione libretto , Blogger